Vlastivědný výlet žáků ZŠ do Prahy

02.11.2013 11:12

Dne 24.10.2013 se v brzkých ranních hodinách vydalo 21 žáků ZŠ, 4 bývalé žákyně, které doplnily potřebný počet dětí, a 8 dospělých jako bezpečnostní dozor na pětihodinovou cestu vlakem z Č. Těšína do "matičky" Prahy. Na hlavním nádraží nás čekala průvodkyně z CK Výuka jinak, aby nám během dne ukázala nejznámější a nejatraktivnější místa a pohledy Prahy. 

Žáci se prošli Václavským náměstím, projeli se metrem pod Vltavou, tramvají vyjeli k letohrádku a Zpívající fontáně. Poté jsme navštívili Chrám Sv. Víta, prošli se Zlatou uličkou, prohlédli si mučírnu v Daliborce. Paní průvodkyně nás seznámila s historickými událostmi i pověstmi spjatými s tímto prostředím. Když už jsme začínali cítit únavu, prošli jsme se po Karlově mostě, zavzpomínali na chobotničky z Čertovky a rychle zamířili na oběd do restaurace McDonalds. Jak jsme nakonec zjistili, to byl pro děti největší zážitek z výletu! Po obědě jsme se ještě prošli po Staroměstském náměstí. Podívali se na Orloj, pražský poledník a hlavně na všudy přítomné zlaté či stříbrné kejklíře-sochy. K protáhnutí unavených těl jsme použili dětské hřiště vedle Václavského náměstí a po zvládnutí velké porce zmrzliny jsme si to zamířili na hlavní nádraží. Před odjezdem si děti stačily ještě nakoupit drobné dárky a svačinky do vlaku. Cesta zpět nám utekla celkem rychle. V pozdních nočních hodinách jsme se vítali na nástupišti s rodiči, kteří si přijeli pro své ratolesti. Výlet se všem líbil a možná i proto, že nám neuvěřitelně přálo počasí. Už se těšíme na další výuku tak trochu jinak.

Několik dalších fotografií najdete ve fotogalerii a také na Facebooku