Fotogalerie ZŠ Smilovice

Vyhodnocení sběru kaštanů a žaludů

18. prosince 2020

Žáci během podzimu nasbírali celkem 731 kg lesních plodů, které poslouží k zimnímu krmení zvěře mysliveckému sdružení Smilovice-Řeka. Před vánočními prázdninami byli malí sběrači odměněni dárky. 1. místo ve sběru získala s 294 kg nasbíraných žaludů a kaštanů žákyně Ellen Liszková.

Projektový den s kreativním tvořením

říjen, prosinec 2020

Školu navštívily výtvarnice p. Mgr. Martinková, která s dětmi malovala na keramiku, a p. Kotasová, která naučila děti vytvářet drobné ozdoby z korálků.

Projektový den v Rožnově pod Radhoštěm

10. září 2020

Na podzim jsme absolvovali odložený výlet do Skanzenu v Rožnově a do ranče Bučiska.

Den Země - individuální

duben 2020

I přesto, že žáci neměli možnost chodit do školy, podařilo se jim i letos pomoci přírodě a oslavit tak Den Země.

Ozdravný pobyt v Žiaru

9.- 13.3.2020

Na ozdravný pobyt organizovaný TŽ Třinec vyrazilo 10 čtvrťáků a 3 třeťačky (jako náhradnice). Původně 10-ti denní pobyt byl kvůli nouzovému stavu ČR zkrácen na 5 dní. Ale i tak si děti užily krásnou Tatranskou přírodu.

1 | 2 | 3 >>

Vánoční besídka

19.12.2019

Žáci si pro své rodiče k Vánocům připravili vánoční besídku s básničkami a písničkami se zimní tématikou, pořekadly, scénkami a vánočními koledami.

1 | 2 | 3 >>

Turnaj v minikopané

15.11.2019

Již po 13. naše škola organizovala pro školy mikroregionu turnaj v minikopané. Letos poprvé v nové tělocvičně školy.Turnaje se zúčastnilo 6 škol a naši žáci vybojovali 1. místo.

Den otevřených dveří a slavnostní zahájení provozu tělocvičny

17.10.2019

Celý den od 8 do 16 hod. měli občané možnost prohlédnout si objekt základní školy s přístavbou a tělocvičnou a rovněž obě třídy mateřské školy. Příchozí navštívili i výuku v jednotlivých třídách. V odpoledních hodinách pak proběhlo oficiální zahájení provozu tělocvičny s pozvanými hosty a kulturním programem našich žáků.

Drakiáda

11.10.2019

Tradiční podzimní setkání dětí, rodičů a veřejnosti při pouštění draků proběhlo na hřišti SC Smilovice a letos nám opravdu přálo počasí.

Ukázka dravých ptáků

25.9.2019

V rámci environmentální výchovy děti z obou MŠ a žáci ZŠ shlédli ukázku dravých ptáků a vyslechli si spoustu zajímavostí o dravcích. Někteří si také dravce pohladili nebo si dokonce vyzkoušeli udržet na ruce nebo hlavě.

Zápis do 1. ročníku

24.4.2019

V příštím školním roce zasedne do lavic v 1. ročníku spoustu šikovných kluků a holek z našich mateřských škol. Při zápisu prokázali, že jim jde jak matematika, tak vyprávění pohádek či rytmizace a orientace v prostoru.

1 | 2 | 3 | 4 >>

Masopustní průvod

5.3.2019

Letos jsme opět vyšli v maskách do okolí školy, abychom spoluobčanům připomněli, že se blíží doba postu a rozjímání v předvelikonočním čase. Abychom si užili veselí, uspořádili jsme také karneval, na kterém se děti předvedly v maskách a zasoutěžily si.

1 | 2 | 3 >>

Starší fotografie

Fotografie ZŠ Smilovice (především starší fotky) najdete na facebooku:

https://www.facebook.com/ZSSmilovice