Fotogalerie ZŠ Smilovice

Pracovní činnosti 5. ročníku

jaro 2021

Žáci 5. ročníku na jaře vyráběli ptačí budky. Pro své nástupce vysadili ovocné stromy. Snad se na nich urodí brzo hezké ovoce.

Pěstitelské práce

červen 2021

Žáci 4. ročníku se zapojili do projektu "Komu se nelení, tomu se zelení" a v rámci pracovních činností nejprve smontovali dřevěné vyvýšené záhony. Pak do nich navozili zeminu a nakonec vyseli zeleninu. Projekt byl hrazen z projektu MAP Třinec.

Vyhodnocení sběru kaštanů a žaludů

18. prosince 2020

Žáci během podzimu nasbírali celkem 731 kg lesních plodů, které poslouží k zimnímu krmení zvěře mysliveckému sdružení Smilovice-Řeka. Před vánočními prázdninami byli malí sběrači odměněni dárky. 1. místo ve sběru získala s 294 kg nasbíraných žaludů a kaštanů žákyně Ellen Liszková.

Projektový den s kreativním tvořením

říjen, prosinec 2020

Školu navštívily výtvarnice p. Mgr. Martinková, která s dětmi malovala na keramiku, a p. Kotasová, která naučila děti vytvářet drobné ozdoby z korálků.

Projektový den v Rožnově pod Radhoštěm

10. září 2020

Na podzim jsme absolvovali odložený výlet do Skanzenu v Rožnově a do ranče Bučiska.

Den Země - individuální

duben 2020

I přesto, že žáci neměli možnost chodit do školy, podařilo se jim i letos pomoci přírodě a oslavit tak Den Země.

Ozdravný pobyt v Žiaru

9.- 13.3.2020

Na ozdravný pobyt organizovaný TŽ Třinec vyrazilo 10 čtvrťáků a 3 třeťačky (jako náhradnice). Původně 10-ti denní pobyt byl kvůli nouzovému stavu ČR zkrácen na 5 dní. Ale i tak si děti užily krásnou Tatranskou přírodu.

1 | 2 | 3 >>

Vánoční besídka

19.12.2019

Žáci si pro své rodiče k Vánocům připravili vánoční besídku s básničkami a písničkami se zimní tématikou, pořekadly, scénkami a vánočními koledami.

1 | 2 | 3 >>

Turnaj v minikopané

15.11.2019

Již po 13. naše škola organizovala pro školy mikroregionu turnaj v minikopané. Letos poprvé v nové tělocvičně školy.Turnaje se zúčastnilo 6 škol a naši žáci vybojovali 1. místo.

Den otevřených dveří a slavnostní zahájení provozu tělocvičny

17.10.2019

Celý den od 8 do 16 hod. měli občané možnost prohlédnout si objekt základní školy s přístavbou a tělocvičnou a rovněž obě třídy mateřské školy. Příchozí navštívili i výuku v jednotlivých třídách. V odpoledních hodinách pak proběhlo oficiální zahájení provozu tělocvičny s pozvanými hosty a kulturním programem našich žáků.

Drakiáda

11.10.2019

Tradiční podzimní setkání dětí, rodičů a veřejnosti při pouštění draků proběhlo na hřišti SC Smilovice a letos nám opravdu přálo počasí.

Ukázka dravých ptáků

25.9.2019

V rámci environmentální výchovy děti z obou MŠ a žáci ZŠ shlédli ukázku dravých ptáků a vyslechli si spoustu zajímavostí o dravcích. Někteří si také dravce pohladili nebo si dokonce vyzkoušeli udržet na ruce nebo hlavě.

Zápis do 1. ročníku

24.4.2019

V příštím školním roce zasedne do lavic v 1. ročníku spoustu šikovných kluků a holek z našich mateřských škol. Při zápisu prokázali, že jim jde jak matematika, tak vyprávění pohádek či rytmizace a orientace v prostoru.

1 | 2 | 3 | 4 >>

Masopustní průvod

5.3.2019

Letos jsme opět vyšli v maskách do okolí školy, abychom spoluobčanům připomněli, že se blíží doba postu a rozjímání v předvelikonočním čase. Abychom si užili veselí, uspořádili jsme také karneval, na kterém se děti předvedly v maskách a zasoutěžily si.

1 | 2 | 3 >>

Starší fotografie

Fotografie ZŠ Smilovice (především starší fotky) najdete na facebooku:

https://www.facebook.com/ZSSmilovice